Anasayfa / Burs Başvuruları / 2017 – 2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

2017 – 2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

Herkesin merak ile beklediği ve takip ettiği 2017 – 2018 KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları resmen başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından son derece ciddi bir şekilde ön planda tutulan bu süreç, çok da uzun olmamak kaydı ile devam ediyor ve son gün tarihi de internet üzerinde resmi kurumlar tarafından açıklanarak bilgi verildi.

2017 – 2018 eğitim yılı için bursluluk ve öğrenim kredisi başvurularınızı son olarak 24 EKİM 2017 tarihine kadar yapabileceksiniz. Bu süreçte öncelik belgelerinizin tamı tamına teslim edilmesi ve öğrenim durumunuz hakkındaki tüm bilgilerin en ufak bir yanlışlık olmaksızın tam anlamı ile doğru verilmesi de son derece önem arz eden seçeneklerden birisi olarak dikkat çekecektir.

İnternet Üzerinden Başvurular Yapılıyor ve Öncelik Belgeleri Önemli

Başvurularınızı dilerseniz e-Devlet platformu olan www.turkiye.gov.tr üzerinden ya da dilerseniz www.kyk.gov.tr sitesi üzerinden sorunsuz bir şeklide gerçekleştirebiliyorsunuz.

KYK bursluluk ve öğrenim kredisi başvurusu için gerekli belgeler hakkında yine KYK resmi internet sitesini kullanarak ihtiyacınız olan bütün bilgileri edinme şansına da sahip olacaksınız.

Bursluluk başvuruları için son gün 24 EKİM ve bu sürecin uzatılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir