Anasayfa / Burs Başvuruları / 2018-2019 KYK Burs Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler

2018-2019 KYK Burs Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler

Öğrencilerin daha şimdiden araştırması içerisine girdikleri konulardan birisi olan 2018-2019 KYK burs başvurusu için gerekli belgeler konusunda sizlere en net bilgileri sunmak istiyoruz. Bildiğimiz gibi KYK, zaman içerisinde öğrenciler için çok ciddi anlamda kolaylıklar sağlamış ve öğrenim düzeyini yükseltmek için devlet destekli girişimler yapmıştır.

Bursluluk ödenekleri, öğrencilerin hayatlarını düzgün bir şekilde idame ettirebilmesi için çok çok önemli bir hale gelmiştir. Bu neden dolayısı ile öğrencilere sağlanacak ödeneklerde de son derece tutucu ve dikkatli bir tavır takındıklarını da net bir şekilde söyleyebilme şansına sahibiz sanırım. Şimdi ise başvuru için gerekli belgeleri sizlere sunacağız.

KYK Burs Başvurusu için Gerekli Olan Belgeler

BURAYA TIKLAYARAK öncelikli öğrenci belgelerini ve nereden temin edebileceğinizi sorunsuz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

KYK, her türlü bursluluk ödeneği için sizden ÖĞRENCİ ÖNCELİK BELGESİ talep etmektedir ve bunu yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Öncelik belgeniz dışında sizden herhangi bir belge talep edilmez. Bunun dışında her türlü işlemini e-devlet ortamında da sorunsuz bir şekilde yürütebilme şansına zaten sahip olabiliyorsunuz.

Belgelerinizi bizzat teslim etmeniz gerekir ya da posta yolu ile KYK merkez adresine iletmelisiniz. Kredi bursluluğunuzun onaylanması durumunda ise Ziraat Bankası tarafından sağlanan size özel öğrenci banka kartı sayesinde sorunsuz bir şekilde bursluluk ödeneklerinizi alablirsiniz. Ödenekler, TC Kimlik numaranızın son haneleri baz alınarak yapılır.

  • *TC kimlik numarasının son hanesi -0- olanlar her ayın 6’sında,
  • *TC kimlik numarasının son hanesi -2- olanlar her ayın 7’sinde,
  • *TC kimlik numarasının son hanesi -4- olanlar her ayın 8’inde,
  • *TC kimlik numarasının son hanesi -6- olanlar her ayın 9’unda,
  • *TC kimlik numarasının son hanesi -8- olanlar her ayın 10’unda burs ve kredileri adlarına açılmış olan Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacaktır.

İlgini Çekebilir

Bayburt Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

Bayburt’un önde gelen vakıflarından biri olan Bayburt vakfı önemli projeler imza atmaları dışında Bayburt’ta olup …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir