Anasayfa / Genel / 2018 – 2019 KYK Bursu Ne Zaman Yatacak?

2018 – 2019 KYK Bursu Ne Zaman Yatacak?

Bugün ki bilgilendirme içeriğimizde 2018 – 2019 KYK bursu ne zaman yatacak sorusuna yanıt vereceğiz. Zaman içerisinde eğitim seviyesinin yükselmesi ve bu anlamda başarılı öğrencilerin desteklenmesi amacı ile devlet kanadından birçok farklı maddi ödenek seçeneği geliştirilerek öğrenclere imkanlar sağlandı. KYK bursluluk ödenekleri de bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

2017 – 2018 KYK bursu geçtiğimiz günlerde hak eden öğrencilerin banka hesaplarına sorunsuz bir şekilde geçmeye başladı ve bu eğitim – öğretim sezonu için KYK devresi kapandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ise daha şimdiden gelecek eğitim sezonunun hazırlıklarına aktif bir şekilde başlayarak öğrencileri mağdur etmeme derdinde.

2018 – 2019 KYK Bursu Yatış Tarihi

Devlet kanadında bu gibi ödenek tarihleri genel itibari ile sıcağı sıcağına belli olur. Ancak bursluluk ödenekleri genel itibari ile öğrencilerin eğitim sezonu başlar başlamaz banka hesaplarına yatmaya başlar. Bu da genellikle Eylül, en geç ise Ekim ayı içerisinde bursluluk ödeneklerinin yatmaya başladığı anlamına geliyor.

2018 – 2019 KYK bursu ödeneği Eylül 2018 tarihi itibari ile banka hesaplarına geçmeye başlayacaktır. Bunun dışında eğitim sezonunun ötelenmesi durumunda ödenek en geç Ekim 2018 tarihinde banka hesaplarına geçmeye başlar.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir