Anasayfa / Genel / Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Öğrencileri KYK Bursu Alabilir Mi?

Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Öğrencileri KYK Bursu Alabilir Mi?

KYK bursu hakkında bilinmesi gerekenler ile alakalı olarak genel bilgileri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Devlet öğrencilere bu anlamda birçok farklı imkan sunuyor ancak en önemli kıstas olarak ise BAŞARI değerini ön planda tutuyor. Bursluluk ödeneği sadece ve sadece en başarılı öğrenciler için GSB aracılığı ile sunulan mükemmel bir imkan diyebiliriz.

Açıköğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri de zaman içerisinde internette özellikle bu konu üzerine çok fazla düştüler. Dolayısı ile özellikle bu öğrencilerin en çok araştırdığı konulardan birisi olan KYK bursluluğu ile alakalı olarak merak ettiğiniz en önemli sorunun yanıtını aşağıda açıklayıcı bir şekilde verelim istedik.

Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Öğrencileri KYK Bursu ALAMAZ

Hali hazırda Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Öğrencileri, KYK tarafından sağlanmakta olan öğrenci bursu ödeneğinden ne yazık ki yararlanabilme şansına sahip değildir. Ancak kurumun diğer birçok farklı hizmetinden yararlanabilme imkanları vardır.

ÖĞRENCİ ÖNCELİK STANDARTLARI kapsamında ön plana çıkan öğrenciler, uygun görüldüğü takdirde öğrenci kredisi kullanımı yapabilirler. Aksi takdirde herhangi bir bursluluk ya da kredi ödeneği bu okullarda okuyan öğrenciler için geçerli değildir.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir