Anasayfa / Burs Başvuruları / Aktif Group 2017-2018 Burs Başvurusu

Aktif Group 2017-2018 Burs Başvurusu

Merhaba sevgili öğrenciler,bu yazımızda sizlere mühendislik ve elektronik alanında hizmet veren Aktif Group’un verdiği burs hakkında bilgi vereceğiniz.Şirket burs verirken sadece kendi sektörüne hitap eden bölümde okuyan öğrencileri hedef almıştır.Belirli üniversitedeki belirtilen mühendislik bölümlerinde okuyan 3.veya 4. sınıf öğrencilerine burs vermektedir.Aktif Group büyük projelerde yer almış önemli şirketlerden biridir.Burs verdiği öğrencilere şirkette iş sahibi olma fırsatınıda tanıyan Aktif Group önemli bir işe imza atmaktadır.Sizde belirtilen üniversitelerin belirtilen mühendislik bölümlerinde okuyorsanız bu bursa başvurabilirsiniz.Burs ücreti aylık olarak 250 TL şeklinde ödenecektir.Aşağıdaki başvuru şartlarını dikkatlice okuyarak bursa başvurunuzu belirttiğimiz linkten yapabilirsiniz.Çeşitli kurumların burs başvuru şartlarını ve başvuru formlarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.Bizi takip ederek burs veren vakıf ve kurumlardan haberdar olabilirsiniz.

Başvuru Şartları

1- TC vatandaşı olmak.
2- Yurtiçindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak, belgelendirmek
3- Üniversitelerin (Istanbul Teknik Ünv., Yıldız Teknik Ünv., ODTÜ, Kocaeli Ünv,) Elektrik Mühendisliği, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği bölümlerinde okumaya hak kazanmış 3. veya 4. Sınıf öğrencisi olmak.
4- Başka bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamak (kredi ve yurtlar kurumundan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç)
5- Gelir düzeyi düşük olmak (ailenin yıllık gelir belgesi istenmektedir)
6- Yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden 75 olmak (transcriptler ile belgelemek gerekmektedir)

Adaylar başvuru formunu üniversitelerin öğrenci işleri ofislerinden/bölüm sekreketrliklerinden ilgili başvuru formunu edinip yine aynı ofise, başvuru formunda ve aşağıda istenen belgelerle birlikte teslim etmelidir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim 2017’tir.

İlgini Çekebilir

Bayburt Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

Bayburt’un önde gelen vakıflarından biri olan Bayburt vakfı önemli projeler imza atmaları dışında Bayburt’ta olup …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir