Anasayfa / Burs Başvuruları / Başbakanlık Burs Başvurusu Nedir, Nereye Yapılır?

Başbakanlık Burs Başvurusu Nedir, Nereye Yapılır?

Öğrenciler için olmazsa olmaz bir diğer seçenek olan KYK Başbakanlık bursu, kısa zaman içerisinde her anlamda iyi seçenekleri bizlere sunan imkanlar arasına girmeyi başardı. Türkiye genelinde özellikle birçok öğrenci için kurtarıcı niteliğe sahip olan bu bursluluk ödenekleri ile birçok öğrenci kendisini idame etme konusundaki problemlerini aştı.

Başbakanlık bursluluk ödeneği sayesinde öğrenciler, geri ödeme olmaksızın başarı durumlarına göre sürekli olacak şekilde değerlendirilerek bu anlamda her ay ödenek alırlar. Devlet, başarılı öğrencilerin eğitimini en iyi şekilde destekleyebilmek için bu anlamda sürekli somut adımlar atıyor. Peki detaylar hakkında bilgi sahibi misiniz?

KYK Başbakanlık Bursu Nedir?

Doğrudan Başbakanlık tarafından KYK ortaklığı ile başarılı öğrencilere sağlanan geri ödemesiz bursluluk ödeneğidir. Başbakanlık tarafından ince eleyip sık dokuma mantığında seçilen başarı öğrenciler için sağlanan bu ödenek, zaman içerisinde başarı oranının düşmesine bağlı olarak devlet tarafından ücretli krediye geri dönüştürülür ve ilerleyen süreçte tahsil edilebilir.

KYK Başbakanlık Bursu Başvurusu Nereye Yapılır?

2005 – 2006 yılından bu yana uygulanan bursluluk ödeneği uygulaması için artık tüm başvurular internet üzerinden sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. BURAYA TIKLAYARAK bursluluk başvuru ekranına sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde bu ekran nezdinde belirterek burs başvurusu yapabilir, onaylanması durumunda ise kısa süre içerisinde ödeneklerinizi alma şansına da sahip olabilirsiniz.

İlgini Çekebilir

Bayburt Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

Bayburt’un önde gelen vakıflarından biri olan Bayburt vakfı önemli projeler imza atmaları dışında Bayburt’ta olup …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir