Anasayfa / Genel / E-Devlet KYK Wifi Şifresi Alma Nasıl Yapılır

E-Devlet KYK Wifi Şifresi Alma Nasıl Yapılır

KYK kayıt yaptıran öğrencilerin merak ettiği konulardan birisi olan “Wifi şifresi alma ve kayıt işlemi nasıl yapılır” konusunu inceleyeceğiz. Wifi KYK öğrencilerine sağlanan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanabilmek için kredi ve yurtlar kurumu yurtlarında barınıyor olmanız gerekiyor.

Yurtta bulunan Wifi’ye bağlanabilmeniz için bir şifre gerekmemektedir, fakat bilgisayar, tablet veya mobil cihaz ile bağlandıktan sonra tarayıcı sayfanızda “Doğrulama Sayfası” açılmakta ve sizden “kullanıcı bilgileri” girmeniz isteniyor. Her öğrencinin bir hesabı olması gerekiyor. Bu bilgiler kullanıcı adı ve TC numarasından oluşmaktadır. Yabancı uyruklu öğrenciler için ise pasaport numarası ve kullanıcı adı sabittir. İsteğe göre değiştirilemez.

Tarayıcı haricinde herhangi bir uygulama “Whatsapp, Spotify, Skype vb. uygulamalar” ile bağlanacaksanız yine de tarayıcı sayfanızda KYK Portal’ı üzerinde kullanıcı kontrolünden geçmeniz gerekiyor. Gelelim asıl sorumuz olan “E-Devlet üzerinden Kyk Wifi hesabı oluşturma nasıl yapılır” sorunuzun yanıtına!

E-Devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için yapmanız gereken e-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylayarak şifrenizi oluşturmak. Bu aşamada taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve internet kullanımınız da burada belirtilen kurallara uygun davranmanızı öneririm.

Oluşturduğunuz şifreyi birkaç saat sonra (çoğunlukla ertesi gün) kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bir süre beklemeniz gerektiğini, bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşacağınızı unutmayın.

E-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylamak ve şifrenizi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

DİKKAT: E-devlet KYK Wifi şifre alma işlemini yaparken bilgisayar kullanın. Telefon kullanan kullanıcılar yurt ismi seçme ekranında takılıp kalıyorlar. 

Şifre alma işlemini kısaca sizlere paylaştık. Şifre Değiştirme, KYK Wifi Doğrulama Sayfası, KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır gibi konulara sitemizde yer vereceğiz. Merak ettiğiniz konular hakkında yorum bırakabilirsiniz. En yakın zamanda sitemizde sorularınızın yanıtlarına yer vereceğiz.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir