Anasayfa / Yurt Başvuruları / e-Devlet Şifresi İle KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet Şifresi İle KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık devlet kanadındaki birçok işlemi sorunsuz bir şekilde internet sistemlerini kullanarak yapabiliyoruz. E-devlet şifresi ile KYK yurt başvurusu, öğrencilerimizin çok önemli bir kısmının avantaj sağlamasına yarayan son derece pratik, sorunsuz ve devlet kanadında da sürecin hızlı yönetilmesini sağlayan mükemmel bir sistem haline geldi diyebiliriz.

E-Devlet sistemi hizmet kalemleri dikkate alınarak KYK ve YURTKUR işlemlerinin tamamını sorunsuz bir şekilde yönetebiliyorsunuz. Yurtkur başvurularının açılması ile birlikte artık e-devlet şifreniz ile başvurularınızı yapabilecek ve bu anlamda en ufak bir sorun dahi yaşamayacaksınız. Tüm merak ettikleriniz ile alakalı birkaç önemli maddeyi de sizlere sunmak istedik.

E-Devlet Şifresi ile KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Bunun için işlem aşamaları son derece basit ve pratik. Eğer ki e-devlet şifreniz hala yok ise merkez PTT şubelerinden giderek şifrenizi sorunsuz bir şekilde alabilme fırsatını yakalıyorsunuz. İşlem sırası ise şu şekilde;

  • www.turkiye.gov.tr adresine e-devlet şifreniz ile giriş yapıyorsunuz.
  • Sonrasında arama kısmına KYK YURT ya da YURTKUR yazarak BAŞVURU sekmesine tıklıyorsunuz. Ya da direkt olarak BURAYA TIKLAYARAK ekrana gidebilirsiniz.
  • Sonrasında sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde dolduruyor ve aşamaları tamamlıyorsunuz.
  • Son olarak bilgilerinizi onaylıyor ve başvurunuzu gönderiyorsunuz.

Bu sürecin ardından sizin ile alakalı değerlendirme süreci noktalanıyor ve sonuç açıklama sayfasında eğer ki hak kazanırsanız yine e-devlet sistemi üzerinden tüm onaylama işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilme şansına da sahip oluyorsunuz.

 

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşenlerin Yurt Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

2017-2018 eğitim yılı Kredi ve Yurtlar kırımı ek kontenjan ve özel yetenek sınavını kazanıp yerleşen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir