Anasayfa / Yurt Başvuruları / Ek Kontenjanla Yerleşenlerin Yurt Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

Ek Kontenjanla Yerleşenlerin Yurt Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

2017-2018 eğitim yılı Kredi ve Yurtlar kırımı ek kontenjan ve özel yetenek sınavını kazanıp yerleşen öğrenciler yatay/dikey geçiş yapmış, ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvurularını almaya hazırlanıyor.

Bu sene eğitim öğretim yılında yükseköğretim programına ilk defa  kayıt yaptıran öğrencilerin başvurularını alan KYK; ek kontenjan ve özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan, ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvurularını almaya hazırlanıyor.

Başvurular 30 Haziran 2017 tarihinden sonra yatay/dikey geçiş yapan, ek kontenjan ve özel yetenek sınavı ile bir yükseköğrenim programına yerleşen, ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ile yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak. Web sitemizi takip ederek güncel haberleri öğrenebilirsiniz. Merak ettiklerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz, kykbursbasvurusu.web.tr ekibi olarak en hızlı şekilde sorularınızı yanıtlıyoruz.

İlgini Çekebilir

e-Devlet Şifresi İle KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık devlet kanadındaki birçok işlemi sorunsuz bir şekilde internet sistemlerini kullanarak yapabiliyoruz. E-devlet şifresi ile KYK …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir