Anasayfa / Genel / Hazırlık Okuyan Öğrenciler KYK Bursu Alabilir Mi?

Hazırlık Okuyan Öğrenciler KYK Bursu Alabilir Mi?

Yine öğrencilerin merak ettikleri konulardan birisi olan hazırlık okuyan öğrencilerin KYK bursu ile alakalı olarak merak ettiğiniz seçenekleri sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Türkiye genelinde özellikle son dönemde KYK ile alakalı bursluluk hakkında çok ciddi hareketlilik yaşanıyor diyebiliriz sanırım.

Hazırlık öğrencileri de zaman içerisinde bu anlamda KYK bursluluk ödeneği hakkında bilgi edinerek bu ayrıcalıktan yararlanmak istiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, zaman içerisinde bu alanda bir düzenleme yaparak herkesin merak ettiği sorulara en net şekilde yanıt verdi ve aslında konuyu en iyi şekilde noktaladı diyebiliriz.

Hazırlık Öğrencileri KYK Bursu Alabiliyor Mu?

Lisans düzeyini kazanan ve yerleşen, eğitim hayatındaki istatistiki verilerde de başarılı olduğu saptanan öğrenciler hazırlık sürecinde de KYK bursluluk ödeneği alabilir. Bunun dışında iki yıllık okuyan öğrenciler için de GSB, çeşitli prosedürleri devreye sokarak bu anlamda ki yanlış durumları ortadan kaldırma yoluna gitmiştir.

Bunun dışında üniversite sınıflarının hangi noktasında olursanız olun KYK tarafından bursluluk ödeneği alamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir