Anasayfa / Burs Başvuruları / İkinci Öğretim Öğrencileri KYK Bursu Alabilir Mi?

İkinci Öğretim Öğrencileri KYK Bursu Alabilir Mi?

Üniversite hayatına adım atan öğrencilerin genelinin merak etti soru şu: ikinci öğretim öğrencileri KYK bursu alabilir mi? Bu sorunun yanıtı aslında son derece basit. Zaman içerisinde devletin eğitimi maddi ve manevi teşvik edici adımlarından birisi olan bursluluk ödenekleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ciddi şekilde ön planda tutulan bir seçenek oldu.

Normal şartlarda eğitim hayatında başarılı olan üniversite öğrencilerine sağlanan bu ödenek, zaman içerisinde ikinci öğretim öğrencilerine de tanındı ve ikinci öğretim öğrencileri de KYK bursluluk ödeneklerinden faydalanabiliyor. Dolayısı ile sizlerde bu bursluluk için başvurularınızı sorunsuz bir şekilde yapabilme şansına sahipsiniz.

İkinci Öğretim KYK Bursundan Yararlanabilecek Öğrenciler

Genel itibari ile eğitim başarı durumu dikkate alınarak sağlanan KYK bursluluk ödeneği, zaman içerisinde belirli kriterler dikkate alınarak sunulmaya başlandı. KYK bursuna kimler başvurabilir sorusunun yanıtı ise şu şekilde;

  • Lisans ya da ön lisans öğrencisi olmak,
  • Açıköğretim üniversitesi öğrencileri,
  • Vakıf üniversitesi ve yüksek lisans öğrencileri,
  • Ülkeyi temsil eden milli ya da amatör sporcular,
  • Üniversitelerin ikinci öğretim sınıfında eğitim alan öğrenciler,

Bu anlamda KYK bursluluk kredisi ödeneklerinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmekteler. Dolayısı ile sunulan seçeneklerin kapsamı çok çok daha iyi olduğu gibi öğrencilere maddi manevi destek çok çok daha ciddi bir şekilde artıyor.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir