Anasayfa / Burs Başvuruları / İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

İstanbul’da olup polis mensubu olanların kurduğu bu vakıf günden güne yeni projelerle yararlı işler yapmaktadır.Bu yararlı işlerden biride kuşkusuz öğrencilere verdiği destektir.Bu desteği İstanbul’daki polis mensubu olanların çocuklarına ve İstanbul Trafik Vakfı mensubu olan kişilerin çocuklarına,emekli dul,yetimlerine ve çocuklarına vermektedir.31 Ekim 2017 de başvuruların son bulduğunu hatırlatmak isteriz.Aşağıda sizlere başvuru için sağlanması gereken şartları ve önemli notları aktardık.Bunları dikkatli bir şekilde okuyarak burs başvurunuzu öyle yapınız.Başvuru formunu eksiksiz olarak göndermeyi unutmayın.Başvuru formunu doldurmak için www.trafikvakfi.org.tr adresinden burs başvuru formu temin edebilirsiniz.Başvuru formunu doldurduktan sonra İstanbul Trafik Vakfı’nın merkez ofisine göndermelisiniz.

Bursun tahsisi için gerekli başarı koşulları;

1-Yüksek Öğrenim (Lisans) Bursları : Birinci sınıf öğrencileri için ; Fakülte veya Meslek Yüksek Okuluna giriş puanı sırasına göre önde olan adaya verilir. Ara sınıf öğrencileri için ; Önceki veya yarıyıl normal eğitim programının derslerinden başarısız dersi olmayan veya yıllık genel not ortalaması 4 tam üzerinden en az 2,5 veya 100 tam üzerinden en az 60 olup, bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkını kazanan adaya verilir. Başarı sırası yüksek olan adaya öncelik verilir.

2-Lise ve Dengi Okul Bursları: Birinci sınıf öğrencileri için ; Orta Öğretim kurumuna giriş puanı sırasına göre önde olan adaya verilir. Ara sınıf öğrencileri için ;Önceki veya yarıyıl normal eğitim programının derslerinden başarısız dersi olmayan veya yıllık genel not ortalaması 4 tam üzerinden en az 2,5 veya 100 tam üzerinden en az 60 olup, bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkını kazanan puanı daha yüksek olan ve bir üst yıl veya yarı yıla geçiş hakkını kazanan adaya verilir. Not ortalaması yüksek olan adaya öncelik tanınır.

İSTENECEK BELGELER

1. Lisans öğreniminin birinci sınıfına yeni başlayan öğrenci için, ÖSYM Sonuç Belgesi fotokopisi ile öğretim kurumuna girişteki başarı sırasını gösterir öğretim kurumu belgesi.

2. Lisans öğrenimi ara sınıfı öğrencisi için, bulunduğu yıl veya yarıyıl derslerinden aldığı notları, bütün derslerin genel not ortalamasını, sınıf içindeki başarı sıralamasını ve kaydolduğu üst sınıfı gösterir öğretim kurumu belgesi.

3. Orta öğretim 1. Sınıf için giriş puanını ve sırasını, ara sınıf için yıl sonu genel not ortalaması ve sınıftaki başarı sırasını gösterir öğrenim kurumu belgesi.

4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

5. 2 Adet Fotoğraf.

6. İkametgah Senedi.

7. Okuyan kardeşlerinin öğrenci belgeleri.

8. Anne veya babadan birisi çalışmıyor ise çalışmazlık belgesi emekli ise emeklilik belgesi,

9. Anne veya babadan vefat eden varsa vefat belgesi.

10. ÖSYM Sonuç Belgesi Fotokopisi

11. Öğrenci Kimlik Belgesi Fotokopisi

12. Trafik Polisi mensubu veya Trafik Vakfı Personeli çocuğu olduğunu tevsik eden belgesi

NOT: Burs Komisyonu eksik evrakı olan müracaatları incelenmeye almayacaktır.

UYARI : Burs Yönetmeliği’nin 14.Maddesi gereği “ Başka yerden maaş, ücret, burs veya aylık kredi alan öğrenci ( Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan verilen hariç) hiçbir Vakıf bursuna aday olamaz. Vakıf bursunu aldıktan sonra başka yerden benzeri destek bulan öğrencinin bursu, Vakıf tarafından kesilir. Ayrıca durumu bu yönetmelik hükmüne uymadığı tespit edilen öğrencinin de Vakıf bursu iptal edilir.”

İstanbul Trafik Vakfı Merkez Ofis adresi/ www.trafikvakfi.org.tr Fulya Mah. Büyükdere Cad. Hanımkadın Apt 60/5 M.Köy/İstanbul Tel:0212 288 95 76

İlgini Çekebilir

Bayburt Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

Bayburt’un önde gelen vakıflarından biri olan Bayburt vakfı önemli projeler imza atmaları dışında Bayburt’ta olup …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir