Anasayfa / Genel / KKY Wifi Doğrulama Nasıl Yapılır?

KKY Wifi Doğrulama Nasıl Yapılır?

Son dönemde internet üzerinde en çok araştırılan konulardan birisi olan KYK Wifi doğrulama konusu ile alakalı merak edilen her konuda sizlere en doğru bilgileri sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. İnternet artık bütün insanların hayatının en önemli parçalarından birisi olduğu gibi öğrenciler için yine olmazsa olmazlardan birisi durumunda.

KYK, yurtlarında zaman içerisinde öğrenciler için ücretsiz internet hizmeti de sunmuştur. KYK yurtlarına atanan öğrenciler, bu anlamda Wifi hakkına sahip olmaktadırlar.

KYK Wifi Nedir?

KYK Wifi, KYK yurtlarında öğrencilere sağlanmakta olan ücretsiz kablosuz internet erişim hizmetidir. Wifi doğrulama işlemi ise size özel kullanıcı adı ve şifre bilginiz ile birlikte KYK yurtlarındaki internet hesaplarına bağlanabilme seçeneğidir.

KYK Wifi Doğrulama Nasıl Yapılır?

Aslında doğrulama işlemi basittir. Bunun için tek yapmanız gereken kendinize özel olarak verilecek olan bir şifre almaktır. Bu şifreyi de yine YURT İDARESİ size vermektedir.

KYK Wifi hesaplarına bağlanırken sizlerden kullanıcı adı ve şifre talep edilir. Türkiye’de ki bütün KYK yurtlarında kullanıcı adınız TC kimlik numaranızdır.

Şifre ise KYK yurt idaresine başvurduğunuz takdirde size özel olarak hazırlanır ve verilir. Bu şifre ile KYK yurtlarında Wifi erişiminiz sorunsuz bir şekilde sağlanır ve internet bağlantısını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir