Anasayfa / Genel / KYK Bursu 12 Ay Ödenir Mi?

KYK Bursu 12 Ay Ödenir Mi?

Bundan önceki dönemler dikkate alındığında 12 ay boyunca ödenen KYK burs ödemleri ile alakalı olarak kısa bir zaman dilimi öncesinde resmen değişikliğe gidildi. Bu değişiklik ile birlikte yapılan değişim sonrasında 12 ay boyunca ödenmekte olan burs ücretleri artık bu süreç boyunca değil, eğitim süreci boyunca ödenecek ve sonrasında durdurulacak.

Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinden yapılan resmi bir açıklama ile sürecin nasıl işleyeceğine yönelik olarak yeni yönergeler bildirildi. 12 ay boyunca öğrencilere sunulan burs ödeneklerinin zaman içerisinde sınırlı hale getirilerek devlet bütçesi tarafından da kontrol altına alınması sağlandı.

KYK Burs Ödemeleri Ne Kadar Süre Ödenecek?

Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte 2016 – 2017 eğitim yılı itibari ile öğrencilere sadece normal öğretim süreci boyunca burs ödemesi yapılacak ve okulun bitmesi ile birlikte Haziran ayı itibari ile burs ödemeleri durdurulacaktır.

Haziran ayı sonunda tüm öğrenciler, geri ödemeleri ile alakalı olarak tüm detaylarını resmi internet adresi olan kyk.gsb.gov.tr adresinden takip edebilme şansına sahip olacaklar.

Süreç içerisinde almadığınız ya da alamadığınız tutarlar, kredi kapsamında geri ödemeye dahil olmayacak tutarlardır ve sizden herhangi bir şekilde talep edilmeyecektir.

Konu ile alakalı olarak daha kapsamlı bir şekilde bilgi alma amacı içerisinde iseniz KYK resmi internet sitesinde yer alan iletişim hattı bilgilerini alarak iletişime geçebilir ve doğrudan yetkililerden en net bilgileri edinme şansına erişirsiniz.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir