Anasayfa / Genel / KYK Bursu Kredisi Geri Ödenir Mi?

KYK Bursu Kredisi Geri Ödenir Mi?

KYK burs kredisi ile alakalı olarak merak edilen konulardan birisi de geri ödeme konusudur. Öğrencilerin önemli bir kısmı bu ödeneği geri ödemesiz bir hibe kredisi zannediyorlar ancak kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir. KYK bursları da tıpkı banka ödenekleri gibi zaman içerisinde geri ödemesi talep edilen ödeneklerdir.

KYK bursu kredisi geri ödenir. Kısacası öğrenim hayatınız çerçevesinde sizlere destek olması amacı ile sunulan bir ödenek olması münasebeti ile zaman içerisinde ödeneği tekrardan GSB kanadına sizi kasmayacak taksitlendirme imkanları ile ödeme durumunuz söz konusudur. Bu konu ile alakalı yasal mevzuatlar da mevcuttur.

KYK Burs Kredisi Ne Kadar Süre Alınıyor?

Normal şartlarda 12 ay boyunca alınan ödenek ile alakalı olarak yapılan yasal düzenlemeler sonrasında 2016 – 2017 eğitim yılı itibari ile sadece eğitim süresi boyunca ödenek alabiliyorsunuz. Kısacası Haziran ayında öğrencilerin KYK bursluluk ödenekleri kesiliyor. Hal böyle olunca süreç 12 aydan 7 – 8 aylık bir zaman dilimine kadar indirgenmiş oluyor diyebiliriz sanırım.

Türkiye genelinde öğrencilerin bu kredi nezdinde çok ilgili olduklarını da net bir şekilde söyleyebiliriz sanırım. KYK burs ödenekleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtını web sitemizde bulabilme şansına da sahip oluyorsunuz. Yorum kısımlarımızdan konu ile alakalı tüm merak ettiklerinizi sormanız durumunda en kısa sürede yanıt vereceğiz.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir