Anasayfa / Genel / KYK İlk 100 Bursu Şartları ve Ödeme Detayları

KYK İlk 100 Bursu Şartları ve Ödeme Detayları

Bu makalemizde de sizlerle birlikte KYK ilk 100 bursu şartları hakkında ve bursluluk ödemesi detayları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için merak ettiğiniz tüm sorulara en net şekilde yanıt verecek ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Başarılı öğrenciler için son derece mükemmel ve bir o kadar da ilgi çekici bir ödenek olanağı olarak niteleyebiliriz.

Bundan önceki makalemizde KYK ilk 100 bursu nedir sorusuna yanıt vermiştik. Bu burstan yararlanabilmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı standartlarına göre öğrencilerde belli bir başarı seçeneği aranır. Bu başarı seviyesine ulaşan öğrenciler, kısa zaman içerisinde bu ödenekten yararlanma şansına da sahip olur.

KYK İlk 100 Bursu Şartları

Şart dediğimiz zaman aklınıza uzun uzadıya bir liste gelebilir ancak kesinlikle öyle değil. ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan Yükseköğretim seçme sınavları kapsamında sayısal-1, sözel-1, sayısal-2, sözel-2, eşit ağırlık-1, eşit ağırlık-2 ve yabancı dil puan türlerinde ilk 100 içerisinde yer alan öğrencilere KYK tarafından geri ödeme alınmaksızın bursluluk ödeneği sağlanır.

KYK İlk 100 Bursu Ödeme Detayları

İlk 100’e giren öğrenciler, öğrenim süreleri boyunca KYK tarafından aylık şekilde bursluluk ödeneğine bağlanır. Bu ödeneğin miktarı ise normal aylık burs tutarının 3 katı kadarıdır. Devlet, bu ödeneği bursluluk olarak sizlere sağladığından dolayı geri ödeme gibi bir durum söz konusu değildir.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir