Anasayfa / Genel / KYK Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Nasıl Yapılır?

KYK Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Nasıl Yapılır?

Öğrenciler için en ideal imkanlardan birisi olarak dikkat çeken KYK öğrenim kredisi geri ödeme hakkında da merak edilenler bir o kadar fazla. Bildiğimiz gibi öğrenciler için en büyük imkanlardan birisi olan bu ödenek, zaman içerisinde geniş kitlelerce kullanılmaya başlandı. Üzerine çok fazla araştırma yapıldı diyebiliriz.

Öğrenim kredisi, zaman içerisinde devlete geri ödenen bir ödenektir. KYK bursluluk kredisi geri ödemesi olan bir seçenek değildir ancak kredi olarak aldığınız zaman bu kredinin geri ödemesi mevcuttur. Genel itibari ile bursluluk kredilerinde dahi öğrencinin başarı ortalaması normalin altına düştüğü zaman bursluluk zamanla krediye geri dönüştürülebilir.

KYK Öğrenim Kredisi Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

KYK geri ödemelerinde borç sorgulama işlemi yapma şansına sahipsiniz. BURAYA TIKLAYARAK öğrenim kredisi borcunuz ile alakalı tüm detayları sorunsuz şekilde sorgulayabilirsiniz. Bunun dışında bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

  1. KYK öğrenim kredisi tahsili, okulunuz bittikten sonra işe girdiğiniz dönem itibari ile başlar ve tahsil planı buna göre yapılır.
  2. Askerlik nedeniyle, yüksek lisans ya da doktora nedeni ile KYK öğrenim kredisi ödeme sürecinizi 2 seneye kadar erteleyebilirsiniz.
  3. KYK ödemelerinizi her ay geldiği zaman ilgili banka hesaplarına yatırmanız gerekir. Ziraat Bankası ödeme seçeneği için BURAYA TIKLAYIN.

Devlet bu anlamda öğrencileri kasmıyor. Bu neden dolayısı ile en uygun ödeme koşulları dikkate alınarak sorunsuz bir şekilde kredinizi geri ödeyebilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir