Anasayfa / Genel / KYK Öğrenim Kredisi Ne Kadar Süre Alınıyor?

KYK Öğrenim Kredisi Ne Kadar Süre Alınıyor?

Öğrenciler tarafından başvuru öncesi sorulan sorular arasında ilk sıralarda yer alan KYK öğrenim kredisi ne zamana kadar alınır sorusunun yanıtını en net şekli ile verecek ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Ülkemiz genelinde gitgide yaygınlaşan iyi bir teşvik sistemi olan öğrenci kredileri herkes tarafından değerlendirilmek isteniyor.

Devlet, zaman içerisinde standartları yeniden belirleyerek hareket ediyor. Öğrenim kredileri, öğrencilerimiz için en güzel imkanlardan birisi olarak dikkatleri çektiğinden dolayı özellikle ön planda tutuluyor. Şimdilerde ise öğrenim kredisi süreci ile alakalı yeni bir süreç meydana geliyor.

Öğrenim Süresince Kredi Alırsınız

Daha önceki süreçte her yıl 12 ay boyunca öğrenim süresi tamamlanana kadar öğrencilere öğrenim kredisi ödemesi yapılırdı. Zaman içerisinde bu standart değişim gösterdi. Değişen standartlara göre de artık sadece öğrenim gördüğünüz süre boyunca maaş alıyorsunuz.

Yeni düzenleme ile birlikte artık her yıl 12 ay değil eğitim süresi boyunca maaşınız yatıyor ve sonrasında kesiliyor. Kredi vadeniz öğrenci yaşamanızın sonuna kadar olacağı için devlet sizlere bu süre boyunca sorunsuz bir şekilde maaş ödemesi gerçekleştiriyor.

İlgini Çekebilir

KYK Kredi Borcu Nasıl Hesaplanır?

İnsanlar tarafından ciddi anlamda merak edilen ve araştırılan konulardan birisi olan KYK kredi borcu hesaplama ile …

Bir Yorum

  1. Neslihan Esra Yediel

    Okuldan çıkışımızı verdik o yüzden mi bu ay bursumuz yatmadı kredi alıyorum bunu geri ödeyecem ben sözleşmede bu ay da yatması lazım hem.e devlette hemde kyk nin kendi sayfasında 30 haziran son gun görünüyo burs neden yatmadı peki

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir