Anasayfa / Genel / Kyk Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Kyk Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir

Kyk Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Merhaba sayın okurlarımız, daha önce “E-Devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma” başlığında sizlere Wifi şifresi alma konusunda değindik. Bu konumuzda “Kyk Wifi Şifresi Değiştirme” işlemini anlatmaya çalışacağız. Lafı uzatmadan hemen anlatıma geçelim.

Kyk Wifi Şifresi Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için birçok kriter vardır. Şifre oluşturma ve değiştirme kriterleri aşağıdaki gibidir;

  • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
  • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
  • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum Seçeneği

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (wifi.kyk.gov.tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tradresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

Siz de merak ettiğiniz konuları bizlere soru/cevap sayfamızdan iletebilirsiniz.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir