Anasayfa / Burs Başvuruları / Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvurusu

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvurusu

Sevgili okurlarımız, bu yazımızda sizlere Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvurusu hakkında bilgi vereceğiz. Mustafa Hasanoğlu Vakfından biraz bahsedecek olursak,ilköğretimden lisansa,yüksek lisanstan doktora sonrasına kadar tahsilini devam ettiren öğrencilere burs vermeyi ve yardım etmeyi amaçlayarak kurulmuş önemli vakıflarımızdan biridir.Sizinde burs almaya ihtiyacınız var ise Mustafa Hasanoğlu Vakfının vermiş olduğu bursa başvurarak vakfın gerekli şartları kabul görmesi durumunda burs sahibi olabilirsiniz.Ücret olarak eğitim düzeyinize göre alacağınız burs ücreti de farklılık gösterebilmektedir.Gerçekten burs almaya ihtiyacınız var ise öncelik durumunuza göre Mustafa Hasanoğlu Vakfı son derece adil olarak bursları onaylamaktadır.Şimdi sizlere burs başvurusu için gerekli şartları aktaralım.

  • Burs başvuruları her yıl 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında MUSTAFA HASANOĞLU VAKFI internet sitesi üzerinden yapılır.
  • Bursiyer adayları istenilen belge ve bilgilerin tamamını eksiksiz olarak, bir defada sisteme yüklemelidir. Belge ve bilgileri eksik olan başvurular işleme alınmaz.
  • Burs başvurusunu yapan adaylar daha sonrasında bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapamazlar.
  • Başvurular internet üzerinden alındıktan sonra, başarı sırasına göre başvuru yapan tüm adaylar elektronik olarak sıralanır ve Burs Komitesi, adayları maddi desteğe duydukları ihtiyaç açısından değerlendirir.
  • ‘Başarı’ kriterine göre elektronik olarak oluşturulan liste, Burs Komitesi’nde ‘ihtiyaç’ kriterine göre de değerlendirildikten sonra son şeklini almış olur. Burs kontenjanı da göz önünde bulundurularak adaylar mülakata davet edilir.
  • Bursiyer adaylarının belge ve bilgileri, mülakattaki beyanları ile karşılaştırılır. Değerlendirmeye esas oluşturan beyana aykırı bilgiler incelenir ve gerekli görülen durumlarda aday süreç dışına çıkartılır.
  • Burs Komitesi tarafından mülakata davet edilen ve mülakat sonucunda uygun görülen adaylar, MUSTAFA HASANOĞLU VAKFI’ ndan burs almaya hak kazanır
  • Sonuçlar her yıl 15 Kasım tarihinde, MUSTAFA HASANOĞLU VAKFI internet sitesi üzerinden duyurulur.

Başvurular 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşmektedir.

Başvuru için TIKLAYINIZ

 

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir