Anasayfa / Genel / Okulum Uzadı Bursluluk Kredim Devam Edecek mi?

Okulum Uzadı Bursluluk Kredim Devam Edecek mi?

Öğrencilerin KYK bursluluk kredisi ile alakalı olarak birçok soru işareti var. Bu soru işaretlerini beslemekte de son derece haklı olduklarını söyleyebilmek mümkün. Hal böyle olunca okulu uzayan öğrencilerimizin de sorularına en net şekli ile yanıt vermek istedik. Sorumuzun cevabı üzerinde yasal mevzuatları da dikkate alarak en net şekilde duralım.

Okulum uzadı, KYK bursluluk kredim devam edecek mi? Soru, internet üzerinde en çok araştırılan seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor ve hal böyle olunca sizlere çok daha net bir şekilde bilgi verelim. Yasal maddeleri de dikkate alarak sizlere en ideal seçenekleri sunalım.

Okulu Uzayan Öğrencilere Kredi Ödemesi Yapılmaz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme ile birlikte yasal mevzuatlar ile alakalı da yenilikler meydana geldi. 2016 – 2017 eğitim yılı itibari ile düzenlenen yeni maddeler ile birlikte bu soruya da en net şekilde yanıt verildi. Yasal mevzuat gereğince okulu uzayan öğrenciler için uygulanan prosedür şu şekildedir;

KYK bursluluk kredisinden yalnızca yükseköğrenim öğrencileri yararlanabilir. Normal öğrenim süresince yatırılan krediler, 12 ay boyunca yatırılmaz. Normal öğrenim süreleri biten veya okulu uzayan öğrenciler için bursluluk ödeneği söz konusu değildir ve kesintiye uğrar.

Kısacası okulunuz uzadığı zaman KYK bursluluk kredilerinden herhangi bir şekilde yararlanma şansına sahip değilsiniz.

İlgini Çekebilir

Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler için Burs Başvurusu

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ek kontenjan öğrencileri için yurt başvurusu hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir