Anasayfa / Burs Başvuruları / Polis Eşleri Derneği 2017-2018 Burs Başvurusu

Polis Eşleri Derneği 2017-2018 Burs Başvurusu

Görevde bulunan polis mensubları,emekli polisler,eşleri şehit düşen polis eşlerinin birlikte güzel projelere imza attığı Polis Eşleri Derneği yeni dönemde de öğrencileri es geçmiyor.Önemli faaliyetleri başarıyla gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam eden Polis Eşleri Derneği teşkilatta bulunan polislerin çocuklarını ve yakınlarınıda düşünerek burs vermeye devam etmektedir.1987’de kurulmuş köklü bir dernek olan Polis Eşleri Derneği kurulduğu günden bugüne polis yakınlarına onların ailenin bir ferdi olduklarını hissettirmeyi amaçlamaktadır.Eylül ve Haziran ayları arasında 10 ay boyunca burs veren Polis Eşleri Derneği öğrencileri mutlu etmektedir.Sizde polis yakınıysanız bu bursa aşağıda belirttiğimiz şartları taşıyorsanız linkteki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

BURS BAŞVURU KRİTERLERİ

1) Burs almak isteyen öğrencinin anne veya babasının Emniyet Mensubu olması gerekmektedir.
2) Engellilik ve benzeri özel durumu bulunan Teşkilat Mensuplarımızın öğrencilerine öncelik tanınacaktır.
3) Ön Lisans öğrencileri burs başvurusunda bulunamazlar.
4) Emniyet mensubu ebeveyninizin çalıştığı ilde derneğimizin şubesi varsa, başvurularınızı o ildeki Polis Eşleri Derneği şubesine yapmanız gerekmektedir.
5) Ailesinden ayrı ilde okuyan öğrencilere öncelik tanınacaktır.
6) Burs başvurusu yapan öğrencinin ailesinin kirada, lojmanda, kendi evinde oturması veya ev sahibi olması, değerlendirmede göz önünde BULUNDURULMAYACAKTIR.
7) Ailesinin, aylık toplam geliri 5500 TL´nin üzerinde olan öğrencilerin burs başvuruları dikkate alınmayacaktır.
8) Öğrencilere, üniversite sınavındaki başarı durumlarına göre öncelik tanınacaktır.
9) Vakıf üniversitelerinde (%100 burslu okuyan öğrenciler hariç), parasız yatılı okullarda; Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulları, 2 yıllık meslek yüksek okulları, yüksek lisans, doktora programları ,TEYEV’den burs alan ve Açık Öğretim Fakültesi´nde öğrenim gören öğrencilere, burs verilmeyecektir.
10) Online burs müracaatının yapılması ve gerekli belgelerin Genel Merkezeulaştırılması için son tarih 31 Ekim 2017´dir. Bu tarihten sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
11) Form, çocuğu için burs talep eden Emniyet Teşkilatı çalışanı, emeklisi veya velisi tarafından tasdik edilecektir. Tasdik edilen bilgilerin yanlış olduğunun belirlenmesi halinde, sorumlular hakkında gerekli adli, idari işlemler başlatılacak, ayrıca verilen burs miktarı yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.
12) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile haklarında soruşturma açılan, terör örgütleri ile iltisakı, irtibatı veya sempatisi olduğu tespit edilen, açığa alınan, ihraç edilen veya tutuklanan emekli ve çalışan Emniyet Teşkilatı mensuplarının çoçuklarına burs ve eğitimi yardımı verilmeyecektir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Ekim 2017

Detaylar ve burs başvuru formu için tıklayınız.

İlgini Çekebilir

Bayburt Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

Bayburt’un önde gelen vakıflarından biri olan Bayburt vakfı önemli projeler imza atmaları dışında Bayburt’ta olup …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir